O nas


Nasza krótka historia…
Pamiętam nasze pierwsze lato na wsi. Było to całkiem niedawno. My – rodzice – szczęśliwi, że w końcu spełniło się nasze marzenie. Dzieci – niby szczęśliwe, ale spędzające większość czasu w domu, bojące się wszelkich owadów, stroniące od chodzenia boso. Łapałam się za głowę i myślałam „Co to za mieszkanie na wsi? Jak to będzie?!”. Ale nie naciskałam. Dziewczynki nauczone mieszkania w bloku, większość czasu spędzane w mieszkaniu, boso jedynie w piaskownicy pod blokiem. Nie było się co dziwić. 
Tuż przed przeprowadzką poznaliśmy wspaniałych ludzi, właściwie sąsiadów mieszkających tuż za lasem. Sąsiadów z trzema córkami w wieku naszych! Dziewczynki bardzo szybko się polubiły i spędzały ze sobą chętnie czas. My – rodzice – również szybko złapaliśmy świetny kontakt. Mając do siebie tak blisko, odwiedzaliśmy się często. I tak oto z tych odwiedzin stworzyła się paczka „Dzieci (z) lasu” :) 
Kolejne lato, czyli to obecne zleciało nam na częstym byciu razem. Dziewczynki nie potrafiły bez siebie żyć. Mawiały, że ich serca są puste jak się rozstają, że jak są wszystkie razem mają więcej pomysłów na zabawę i nie nudzą się. Oczywiście strach przed owadami minął, buty zostały zrzucone i to bycie na wsi jest jakieś pełniejsze. My – rodzice chcemy być dla nich wsparciem w chwilach zabawy, w doświadczaniu lasu i wsi, w kształtowaniu ich wyobraźni, w wyrażaniu i poszukiwaniu siebie. Chcemy dawać im swobodę myślenia i pozwalać by uczyły się przez zabawę. Pragniemy im towarzyszyć, być na wyciągnięcie ręki, a czasami tworzyć dla nich wyjątkowe chwile. I właśnie dlatego powstaje ten blog. By wspólnie zatrzymywać te chwile, by pozwolić im  być dzikimi dziećmi i uchwycić w kadrach tyle ile zdołamy.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2014 Dzieci Lasu , Blogger